Non-governmental All-Ukrainian Public Organization
"TV Viewers Association of Parents of Ukraine"

Єдиний в Україні сайт, на якому міститься найпотрібніша і найправдивіша інформація про медіа та кіноіндустрію і завдяки якому кожна сім’я може своїми діями впливати на ефективний захист психофізичного здоров’я своєї дитини, зберегти міць родини, та культурні і духовні надбання країни.

Батьки обирають найкращий телеканал 2020 року

ТРК "Україна"
Інтер
1+1
СТБ
ICTV
Новий канал
UA:ПЕРШИЙ
2+2
ТЕТ
НТН
К 1
К 2
МЕГА


Батьки обирають найкращий телеканал для дітей 2020 року

Малятко TV
ПлюсПлюс
Піксель TV

12.04.2006

«Хостел» заборонили . Остаточно

Перша атака Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі

Учора відбулося перше засідання нового складу Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі в Україні. Перший удар експерти завдали фільму режисера Елі Рота «Хостел», який він продюсує разом із Квентіном Тарантіно. Це стрічка про пригоди двох американських студентів у Словаччині. Мандруючи, вони потрапляють до студентського готелю, де за гроші клієнти реалізують свої найжахливіші фантазії – від сексуальних збочень до тортур та вбивства людей.

Від сьогодні цей фільм офіційно і остаточно заборонили, як для прокату, так і для продажу на відеоносіях. (Раніше Міністерство культури і туризму перекрило шлях «Хостелу» тільки на великий екран, і просило комісію дати свій висновок щодо широкого продажу). «Про своє рішення ми поставили до відома міліцію, - наголосив заступник голови Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі Максим Ростоцький. – Я прошу тих, хто побачить у продажу «Хостел», повідомляти про це правоохоронцям».

Усіх експертів Кабінет Міністрів України призначив нещодавно. Очолює комісію відома акторка Наталія Сумськ. Ця інституція існує вже майже два роки. Та, на думку її члена – директора видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» Івана Малковича, - установа раніше була неефективна, але вона потрібна. «Я збираюсь відмовитись від членства у ній, тим паче, що вже є членом іншої комісії – з культури, яка працює при Президентові України», - розповідає він кореспондентові «ВЗ».

Мета діяльності «моральної» комісії – проведення оцінки творів, які можуть негативно впливати на суспільну мораль (йдеться про насильство, порнографію тощо) та вилучення особливо небезпечних «шедеврів» з ефіру. «У своїй діяльності наші експерти керуватимуться існуючими нормативно-правовими актами, зокрема Законом «Про суспільну мораль», зважатимуть на міжнародну судову практику тощо», - каже Максим Ростоцький.

Окрім того, комісія впроваджуватиме медіа-освіту в Україні, зокрема проводитиме консультації з фізичними та юридичними особами на тему медіа-екології. «Вже ведуться переговори щодо обміну досвідом з аналогічними державними інституціями США та країн Східної Європи, - розповідає Максим Ростоцький, - але це не буде звичайне калькування, а пристосування їхньої практики до наших умов».

Діяльність комісії щойно розпочалась, але вже викликала обурення у певних колах суспільства. Мовляв, з’явився ще один «цербер» на шляху до свободи слова. Минулого року схожа інституція – «Експертна комісія з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Міністерстві культури і туризму України» вже заборонила прокат «Країни мерців» та «Техаської різанини бензопилою». Це викликало протест кіноманів. Хто гарантує, що скандал не повториться?

«Стосовно цих заборон у ЗМІ з’являється багато неправдивої інформації. На мою думку, це була просто спланована реклама фільмів. Адже прокат чого б там не було в Україні забороняють не вперше. На мою думку, це нормально. Наша діяльність схожа з діяльністю Міністерства охорони здоров’я – вони ж стежать за тим, щоб небезпечні ліки не завдали шкоди людям. Ми ставимо перед собою такі ж завдання», говорить Максим Ростоцький.

Потрібною вважає таку комісію ще один її член – відомий український письменник Андрій Курков. «За кордоном активно стежать за медіа-екологією, - сказав він. – Для її роботи повинна бути створена належна законодавча база».

На загал, офіційних «моралістів» у комісії двадцять. Серед них – директор Інституту філософії ім. Григорія Сковороди Мирослав Попович та олімпійська чемпіонка з художньої гімнастики Катерина Серебрянська.

Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі ( НЕК ).



Ольга Читайло
 • Кращі фільми для всієї родини



 • Кращі телеканали для всієї родини

  1. 1+1

  2. СТБ

  3. Інтер

  4. ICTV



 • Кращі кінотеатри для всієї родини

  1. Мережа кінотеатрів "Планета Кіно"

  2. Мережа кінотеатрів
  "Multiplex" (м.Київ)

  3. Розважальний комплекс «Dream Town» (м.Київ)
 •  УВАГА!  

  Шановні батьки! Просимо Вас у випадку виявлення фактів порушення законодавства України покликаного захищати суспільну мораль, або права неповнолітніх глядачів, слухачів, терміново звернутись до нашої організації із підтверджуючою інформацією (фото-відео зйомка, квитки кінотеатрів, запис телевізійних та радіопередач, тощо). Від Вас залежить європейський вибір, демократія, законність та майбутнє Української Нації. Майбутнє наших дітей в наших руках.


  Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Організація може не поділяти думку авторів. Організація залишає за собою право редагувати надані матеріали.

  Публікація в інших виданнях матеріалів рубрик "колонка Максима Ростоцького" та "Фотогалерея" можлива тільки за умов погодження з автором.

  При використанні матеріалів сайту посилання на нього є обов’язковим.


  © Телеглядацька Асоціація Батьків України, 2004—2006
  Контакт: info@tabu.org.ua

  Створено: Addesign.com.ua, 2006
                                                                  META-Ukraine