Non-governmental All-Ukrainian Public Organization
"TV Viewers Association of Parents of Ukraine"

Єдиний в Україні сайт, на якому міститься найпотрібніша і найправдивіша інформація про медіа та кіноіндустрію і завдяки якому кожна сім’я може своїми діями впливати на ефективний захист психофізичного здоров’я своєї дитини, зберегти міць родини, та культурні і духовні надбання країни.

Батьки обирають найкращий телеканал 2020 року

ТРК "Україна"
Інтер
1+1
СТБ
ICTV
Новий канал
UA:ПЕРШИЙ
2+2
ТЕТ
НТН
К 1
К 2
МЕГА


Батьки обирають найкращий телеканал для дітей 2020 року

Малятко TV
ПлюсПлюс
Піксель TV

13.08.2009

Штрих про інший бік реклами

Нещодавно, переглядаючи ефір українських телеканалів, я зупинився на передачі, у якій один поважний чиновник не зміг відповісти на запитання журналіста, як саме може впливати реклама на психіку людини. Шкода, що державні посади в Україні все частіше роздають не за критерієм професійності, а за ознакою політичної доцільності чи за хабар. Власне тому і виходить, що часом посадовець зовсім не орієнтується у предметі свого служіння народу. Ось і маємо у державі суцільний правовий нігілізм та роботу потужних комерційних структур не за законами, а за поняттями.

Можливо короткий приклад, який я наведу нижче, буде в нагоді іншим, більш вдалим чиновникам, і вони не впадуть у стан ступору перед аудиторією громадян, з коштів яких їм виплачується зарплата за професійну роботу.

17-те лютого 1600-го року. Рим. Великий науковець Джордано Бруно, коли палає у вогні католицької інквізиції, вигукує до народу останні слова: «І все таки вона крутиться!», маючи на увазі нашу планету.

2008 рік. Україна. Реклама ТМ «Снікерс». Згідно сюжету якийсь середньовічний жебрак горить у вогні інквізиції та наприкінці рекламного ролику востаннє вигукує до масовки: «І все таки він існує!». Так був представлений на ринку новий шоколадний батончик із лісовими горіхами.

Тепер щодо психологічної маніпуляції. Зверніть увагу. До вислову Джордано Бруно, закарбованого у пам’яті кожного школяра та дорослого, чіпляється майже тотожна мовна конструкція і схожий відеосюжет разом із назвою торгової марки та виробу. Далі, людина, яка хоче розслабитись перед екраном телевізора, разом з приємним отримує масовану атаку на свою психіку у вигляді десятків вбивань у голову рекламних «якорів». Вони, наче кліщі, чіпляються до спогадів і асоціацій прихованих мозком у підсвідомості та паразитують із ними, або ще гірше, замінюють їх собою. Отже, лялькар-рекламодавець, зачепившись у психіці людини гачком за догми чи приємні спогади, отримує «мотузки», через які керує вибором споживача в магазині.

Ось така арифметика.


Максим Ростоцький
 • Кращі фільми для всієї родини • Кращі телеканали для всієї родини

  1. 1+1

  2. СТБ

  3. Інтер

  4. ICTV • Кращі кінотеатри для всієї родини

  1. Мережа кінотеатрів "Планета Кіно"

  2. Мережа кінотеатрів
  "Multiplex" (м.Київ)

  3. Розважальний комплекс «Dream Town» (м.Київ)
 •  УВАГА!  

  Шановні батьки! Просимо Вас у випадку виявлення фактів порушення законодавства України покликаного захищати суспільну мораль, або права неповнолітніх глядачів, слухачів, терміново звернутись до нашої організації із підтверджуючою інформацією (фото-відео зйомка, квитки кінотеатрів, запис телевізійних та радіопередач, тощо). Від Вас залежить європейський вибір, демократія, законність та майбутнє Української Нації. Майбутнє наших дітей в наших руках.


  Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Організація може не поділяти думку авторів. Організація залишає за собою право редагувати надані матеріали.

  Публікація в інших виданнях матеріалів рубрик "колонка Максима Ростоцького" та "Фотогалерея" можлива тільки за умов погодження з автором.

  При використанні матеріалів сайту посилання на нього є обов’язковим.


  © Телеглядацька Асоціація Батьків України, 2004—2006
  Контакт: info@tabu.org.ua

  Створено: Addesign.com.ua, 2006
                                                                  META-Ukraine