Non-governmental All-Ukrainian Public Organization
"TV Viewers Association of Parents of Ukraine"

Єдиний в Україні сайт, на якому міститься найпотрібніша і найправдивіша інформація про медіа та кіноіндустрію і завдяки якому кожна сім’я може своїми діями впливати на ефективний захист психофізичного здоров’я своєї дитини, зберегти міць родини, та культурні і духовні надбання країни.

Батьки обирають найкращий телеканал 2020 року

ТРК "Україна"
Інтер
1+1
СТБ
ICTV
Новий канал
UA:ПЕРШИЙ
2+2
ТЕТ
НТН
К 1
К 2
МЕГА


Батьки обирають найкращий телеканал для дітей 2020 року

Малятко TV
ПлюсПлюс
Піксель TV

10.02.2008

Фестиваль «КРОК». Про сумне...

Нещодавно у столичному будинку кіно відбулась найбажаніша подія для шанувальників анімаційних фільмів, а саме «Анімакрок-2008. Зупинка на вимогу».

Протягом 3-х січневих вечорів (18, 19, 20) глядач мав змогу переглянути велику кількість творів анімаційного мистецтва, що були так чи інакше відзначені призами фестивалю «КРОК-2007». Серед представників галузі в залі можна було побачити обличчя зірок телебачення, моди, сучасних письменників та багато молоді, яка задля того, щоб доторкнутись до високого та бути в курсі сучасних анімаційних течій, мужньо проходила випробування відсутністю місць для сидіння у залі, розміщуючись на підлозі настільки щільно, що рухатись в бік виходу видавалося неможливим.

Кожна з анімаційних стрічок, які цими днями демонструвались, являла собою квінтесенцію колективного вишуканого смаку журі фестивалю, оскільки була відзначена призами, дипломами, та ярликами на кшталт: «кращий фільм в категорії…».

Мене ж, як громадського діяча, експерта у сфері дитячого кіно та захисника прав громадян на інформаційний простір, вільний від матеріалів, які становлять загрозу психічному здоров’ю людини, зацікавила категорія: «Фільми для дітей». У цій категорії журі фестивалю «КРОК-2007» відзначило призом, дипломом, трьома тисячами доларів анімаційний фільм французького режисера П’єра-Люка Гранжона «Білий Вовк».

Дочекавшись оголошення фільму ведучим, глядачі, серед яких були й майбутні аніматори (студенти профільного вищого навчального закладу), спрямували погляд на екран, очікуючи витвір мистецтва, який сучасні українські діячі культури у складі журі визнали кращим для діточок, здатним закласти у їх чисту свідомість зразки для формування високого естетичного смаку. Весь фільм переказувати не буду. Сюжет картини не є оригінальним, проте зміст та спосіб донесення ідей режисера до глядача в окремих сценах виглядав шокуючим не тільки для дітей, але й для дорослих. Зокрема, обурення та критику викликали натуралістичний показ у деталях кривавого процесу відрубування голови у беззахисного та доброзичливого зайчика, показ нападу маленьких роздратованих діточок із, на щастя, дерев’яними ножами на батьків з метою їх вбивства, гра малеч із відрубаною головою вовка та інші перли «дитячої анімаційної педагогіки». Ось такі видовища на фоні зростання в країні злочинності серед неповнолітніх рекомендували малюкам, в якості зразка високого мистецтва та прикладу для наслідування окремі гарячі голови з вітчизняних кінематографічних кіл.

Тут хочеться згадати один цікавий історичний факт, про який йдеться у книзі Торвальда Юргена «Вік криміналістики». Так, представники дуже відомого французького клану вбивць Корню, привчаючи своїх дітей до майбутніх жорстоких злочинів, давали їм замість іграшок відрізані голови вбитих людей. Чи не простежується певний зв’язок між моделлю виховання дітей кланом Корню та способом висвітлення сцен дитячої казочки «Білий Вовк» французького режисера П’єра-Люка Гранжона?

Ну думаю, що необхідно бути геніальним психологом, щоб побачити шкідливий вплив мультфільму «Білий Вовк» на незрілу дитячу психіку не здатну до 8 років повноцінно відрізняти реальність від вимислу.

Глядачі ж, які спостерігали за подіями на екрані під час демонстрації згадуваної «дитячої анімаційної стрічки», самі ледь не перетворились на мультяшні персонажі, оскільки їхні очі від побаченого буквально витріщались та округлювались. Дехто плювався від побаченого, а дехто просто сварив українську владу, вставав і йшов додому.

На мій погляд, дорослі дядьки з журі фестивалю «КРОК», оцінюючи «Білого вовка», як кращий в категорії «Фільми для дітей», просто вирішили, мовою сленгу «пріколотись». Але над ким? Над найвищою цінністю нашої держави – її майбутнім? Впевнений жарт вийшов цинічним та невдалим.

Підсумовуючи штрих про побачене на творчому заході «Анімакрок-2008. Зупинка на вимогу», я став глибоко переконаним, що багатотисячне фінансування державою таких експериментів-гулянок на кораблі, як фестиваль «КРОК» є не тільки не доцільним витрачанням коштів платників податків, алей й таким, що загрожує інтересам національної безпеки України у питанні виховання підростаючого покоління, оскільки деякі рішення журі фестивалю можуть стати для українських аніматорів взірцем у їх творчих пошуках щодо дитячої кінопродукції.


Максим Ростоцький


 • Кращі фільми для всієї родини • Кращі телеканали для всієї родини

  1. 1+1

  2. СТБ

  3. Інтер

  4. ICTV • Кращі кінотеатри для всієї родини

  1. Мережа кінотеатрів "Планета Кіно"

  2. Мережа кінотеатрів
  "Multiplex" (м.Київ)

  3. Розважальний комплекс «Dream Town» (м.Київ)
 •  УВАГА!  

  Шановні батьки! Просимо Вас у випадку виявлення фактів порушення законодавства України покликаного захищати суспільну мораль, або права неповнолітніх глядачів, слухачів, терміново звернутись до нашої організації із підтверджуючою інформацією (фото-відео зйомка, квитки кінотеатрів, запис телевізійних та радіопередач, тощо). Від Вас залежить європейський вибір, демократія, законність та майбутнє Української Нації. Майбутнє наших дітей в наших руках.


  Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Організація може не поділяти думку авторів. Організація залишає за собою право редагувати надані матеріали.

  Публікація в інших виданнях матеріалів рубрик "колонка Максима Ростоцького" та "Фотогалерея" можлива тільки за умов погодження з автором.

  При використанні матеріалів сайту посилання на нього є обов’язковим.


  © Телеглядацька Асоціація Батьків України, 2004—2006
  Контакт: info@tabu.org.ua

  Створено: Addesign.com.ua, 2006
                                                                  META-Ukraine