Non-governmental All-Ukrainian Public Organization
"TV Viewers Association of Parents of Ukraine"

Єдиний в Україні сайт, на якому міститься найпотрібніша і найправдивіша інформація про медіа та кіноіндустрію і завдяки якому кожна сім’я може своїми діями впливати на ефективний захист психофізичного здоров’я своєї дитини, зберегти міць родини, та культурні і духовні надбання країни.

Батьки обирають найкращий телеканал 2020 року

ТРК "Україна"
Інтер
1+1
СТБ
ICTV
Новий канал
UA:ПЕРШИЙ
2+2
ТЕТ
НТН
К 1
К 2
МЕГА


Батьки обирають найкращий телеканал для дітей 2020 року

Малятко TV
ПлюсПлюс
Піксель TV

24.04.2007

Захистимо права дітей на безпечний інформаційний простір!

Сьогодні в гості до нашої редакції завітав Максим Ростоцький, Голова «Телеглядацької асоціації батьків України» (ТАБУ), юрист, громадський діяч, експерт з питань захисту суспільної моралі, м. Київ.

– Розкажіть, будь ласка, про вашу асоціацію ТАБУ.

– Всеукраїнська громадська організація „Телеглядацька асоціація батьків України” є неприбутковою організацією, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27 вересня 2004 року, і являє собою громадську ініціативу, що об’єднує громадян України незалежно від їх політичних поглядів та переконань, які прагнуть ефективного захисту психічного здоров’я дітей, виховних процесів, зміцнення сімейних цінностей, панування у суспільстві законності, моралі та надбань світової демократії.

– З якою метою створена Асоціація?

– Мета Асоціації – сприяння дотриманню принципів законності, гласності, демократичності, культури та високої моралі в інформаційних відносинах, які виникають у всіх сферах життя і діяльності суспільства.

– На що спрямована діяльність ТАБУ?
– Сприяння дотриманню друкованими і аудіовізуальними засобами масової інформації принципів законності, гласності, демократичності, культури та високої суспільної моралі у процесі своєї діяльності.

Запобігання пропаганді жорстокості, насильства, аморальності, бездуховності, брутальності, непристойності, шкідливого психофізичного впливу у галузях інформації і інформаційної діяльності, культури, мистецтва та реклами ( у тому числі в галузі кінематографії, галузях телевізійних, радіомовних, друкованих засобів масової інформації). Наша діяльність стосується відносин, пов’язаних із виробництвом, розповсюдженням та споживанням розважальних, концертно - видовищних, видовищних заходів, засобів зв’язку і передавання інформації, електронних та комп’ютерних ігор і баз даних, тощо.

За невеликий проміжок часу од початку нашої діяльності було зроблено достатньо багато. Наприклад ми активно сприяли заборонам для демонстрації в Україні шкідливих для психо-фізичного стану здоров’я людини фільмів, обмежували вихід в ефір радіопередач, переносили показ на телебаченні телесеріалів, припиняли декілька безсоромних та небезпечних рекламних кампаній, запобігали пропаганді реклами алкоголю та тютюну серед неповнолітніх, протидіяли стихійному розповсюдженню порнографічної продукції, зобов’язували кінотеатри інформувати батьків про характер обмежень для перегляду фільмів і багато багато іншого. Також представниками нашої організації ведеться постійна робота по розробці та удосконаленню законодавства у сфері захисту суспільної моралі.

– Яких фахівців залучає ваша організація?

– До діяльності організації залучаються фахівці різних сфер, оскільки основною ідеєю організації є не стільки створення фахового об’єднання, а сприяння організації певного громадського руху небайдужого до проблем, пов’язаних із впливом на виховання дітей (майбутнього нашої держави) засобів масової інформації, а також на формування їхнього світогляду, культури, духовності. Хоча переваги звичайно надаємо фахівцям у галузях психології, правознавства, інформації, культури, оскільки наша боротьба повинна бути обґрунтованою та юридично коректною через те, що нам приходиться зіштовхуватись із небажанням влади та бізнесу прислуховуватись до наших ініціатив та думати про щось більше та вагоміше ніж фінансові показники.

– Які можливості впливу фахівців, батьків, вчителів, взагалі небайдужих громадян тощо на рішення, які приймаються стосовно теле та кіно продукції?

– На сьогоднішній день в Україні є достатньо розвинена законодавча база, покликана захищати батьків та їх дітей від негативного впливу медіапростору, однак проблема полягає у тому, щоб заставити бізнес дотримуватись юридичних вимог, а чиновників у повному обсязі відпрацьовувати кошти платників податків та пильно слідкувати за фактами правопорушень з боку несвідомих ділків замість соромливого ховання очей і намагання бути привабливими лише небагатьом особам.

Громадськість повинна вести широку просвітницьку діяльність та завдяки своїй активності і масовим (а не поодиноким), координованим та конструктивним діям запалювати світло, де формується сприятливе для нехтування психічним здоров’ям наших дітей середовище.

– Що таке експертна комісія? Які в неї можливості? Як працює експертна комісія?

– Попередня експертиза продукції, яка може негативно впливати на суспільну мораль, здійснюється задля максимальної гармонізації інтересів усіх верств суспільства, які як бажають так і не бажають отримувати інформацію, що може негативно впливати на психофізичний стан здоров’я людей. Експертна оцінка здійснюється на підставі розроблених та впроваджених у правових нормах критеріїв, які дозволяють зробити висновок щодо тої чи іншої продукції та встановити відповідно до нього умови ,за якими вона може публічно розповсюджуватись (час, вік). Такі експертні комісії створюються при центральних органах виконавчої влади і є колегіальними утвореннями, що працюють в режимі засідань та складаються з фахівців різних галузей. На сьогоднішній день повноцінно функціонує лише комісія при Міністерстві культури і туризму України, яка займається попередньою експертизою кіно-відеопродукції та присвоєнням їй відповідного індексу глядацької аудиторії, який визначає умови поширення продукції. Наша організація неодноразово зверталась до Уряду із пропозицією створити подібні комісії і при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення і при Міністерстві освіти і науки України з метою проведення попередньої експертизи телепередач та комп’ютерних ігор, оскільки їх розповсюдження є абсолютно не регламентованим з точки зору діючого законодавства, адже вони мають величезний вплив на формування свідомості підростаючого покоління.

Наскільки мені відомо, наші пропозиції були почуті і наразі відбувається процес утворення комісій та законодавчого забезпечення їх діяльності. Думаю цей процес не буде особливо складним, оскільки пропозиції нашої організації були конструктивні і включали в себе, як розроблені критерії оцінки продукції, так і аналіз правового досвіду і механізми його імплементації.

Потрібно сказати і про сумне. З метою захисту суспільної моралі в Україні ще у 2004-му році було створено вищу експертну установу - Національну експертну комісію України з питань захисту суспільної моралі, Це утворення фінансується за рахунок коштів державного бюджету і є колегіальним органом, працюючим в режимі засідань. Нажаль на даний момент Національна комісія знаходиться на стадії формування і фактично не діє. Як член цієї Комісії, я можу констатувати постійні чвари та масові правопорушення у її лавах, які призвели до того, що владу у цьому органі без будь-яких призначень з боку Уряду було узурповано окремими особами, якими приймаються на свій розсуд від імені усіх членів Комісії, подеколи суспільно небезпечні рішення.

– Яким чином ваша Асоціація реагує на цю пропаганду?

– Повільність можновладців, корупція та багато інших негативів сприяють подальшому занепаду культури і духовності населення України.

Ми – прихильники професіоналізму та компетентної боротьби. На мій погляд сьогодні актуально не стільки домагатися для себе нових прав, скільки намагатись зберегти від хижого апетиту бізнесу ті права наших дітей на безпечне інформаційне середовище, які в них вже є. Для цього ми ведемо постійний моніторинг інформаційного простору України (кіно, телебачення, радіо, реклама) і по мірі виявлення у медіасфері правопорушень нами здійснюються кроки, спрямовані на їх припинення. Правова система України дає достатньо багато механізмів впливу ( протести, звернення, судові позови), кожний з яких ми застосовуємо в залежності від конкретно взятої ситуації. Серед населення ми проводимо роботу з актуалізації зазначеної проблематики та намагаємося через інформаційні ресурси такі як листовки, інтернет сайт (www.tabu.org.ua) надати громадянам систематизовану інформацію із найбільш нагальних проблем з питань захисту суспільної моралі. Тут би хотілося подякувати й чесним журналістам багатьох видань, які є не байдужими та своїми зусиллями намагаються інформаційно підтримувати нас, поширюючи новини про найбільш резонансні події, пов’язані із діяльністю Телеглядацької асоціації батьків України і таким чином за допомогою свого пера намагаються достукатись до сердець багатьох громадян нашої держави.

– Максиме, наприкінці нашої зустрічі Ваші побажання нашим читачам.

Я знаю точно, що немає байдужих до проблеми, яку підіймає наша організація, проте людей, здатних не чекати від моря хорошої погоди, а брати на себе додатковий обов’язок по очищенню суспільства від аморальності не так вже й багато. Чиновники, отримуючи зарплатню, не завжди роблять те, що вимагає суспільство. Свідома позиція громадян заснована на любові до України та до дітей – майбутнього держави, бажання самому своїми діями впливати на події в країні та на власні очі бачити результат своєї діяльності, може заставити зупинитись осіб, які безсоромно заробляють на розпусті, використовуючи наше терпіння! Тільки активні скоординовані дії, зможуть продемонструвати чиновникам та комерсантам нашу непокору чужим для українців духовним та культурним цінностям і, врешті решт, сприяти тому, щоби гуманітарна політика держави відповідала справжнім потребам народу.


Тетяна ЧЕРВОННА

«Психолог» № 16, квітень, 2007 р.


 • Кращі фільми для всієї родини • Кращі телеканали для всієї родини

  1. 1+1

  2. СТБ

  3. Інтер

  4. ICTV • Кращі кінотеатри для всієї родини

  1. Мережа кінотеатрів "Планета Кіно"

  2. Мережа кінотеатрів
  "Multiplex" (м.Київ)

  3. Розважальний комплекс «Dream Town» (м.Київ)
 •  УВАГА!  

  Шановні батьки! Просимо Вас у випадку виявлення фактів порушення законодавства України покликаного захищати суспільну мораль, або права неповнолітніх глядачів, слухачів, терміново звернутись до нашої організації із підтверджуючою інформацією (фото-відео зйомка, квитки кінотеатрів, запис телевізійних та радіопередач, тощо). Від Вас залежить європейський вибір, демократія, законність та майбутнє Української Нації. Майбутнє наших дітей в наших руках.


  Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Організація може не поділяти думку авторів. Організація залишає за собою право редагувати надані матеріали.

  Публікація в інших виданнях матеріалів рубрик "колонка Максима Ростоцького" та "Фотогалерея" можлива тільки за умов погодження з автором.

  При використанні матеріалів сайту посилання на нього є обов’язковим.


  © Телеглядацька Асоціація Батьків України, 2004—2006
  Контакт: info@tabu.org.ua

  Створено: Addesign.com.ua, 2006
                                                                  META-Ukraine