Non-governmental All-Ukrainian Public Organization
"TV Viewers Association of Parents of Ukraine"

Єдиний в Україні сайт, на якому міститься найпотрібніша і найправдивіша інформація про медіа та кіноіндустрію і завдяки якому кожна сім’я може своїми діями впливати на ефективний захист психофізичного здоров’я своєї дитини, зберегти міць родини, та культурні і духовні надбання країни.

Батьки обирають найкращий телеканал 2020 року

ТРК "Україна"
Інтер
1+1
СТБ
ICTV
Новий канал
UA:ПЕРШИЙ
2+2
ТЕТ
НТН
К 1
К 2
МЕГА


Батьки обирають найкращий телеканал для дітей 2020 року

Малятко TV
ПлюсПлюс
Піксель TV

09.12.2004

"Бригада" по-полтавськи. (по фільму «Бригада»)

Поки пересічні громадяни дискутують про негативний вплив телебачення на людей і, зокрема, на молоде покоління, працівники міліції чи не щодня з цим стикаються у повсякденному житті. Капітан міліції Віктор Педун, старший оперуповноважений УКР УМВС України в Полтаській області, вважає, що причина росту злочинності одна - люди не бояться бути засудженими. Хоча саме ця обставина раніше стримувала людей від злочинних посягань. "До того ж, - додає Віктор Педун, - у суспільстві втрачена межа дозволеності.
Ще Зігмунт Фрейд говорив, що в кожної людини є планка, яка розділяє вчинки на ті, що можна робити, й ті, що ні. Наприклад, під впливом алкоголю вона, в залежності від кількості вжитого, опускається все нижче. Щось подібне ми спостерігаємо в суспільстві". І відбувається все це на грунті телепропаганди злочинного способу життя, який щодня демонструється в телесеріалах і фільмах.


Полтавський варіант "Бригади" на території обласного центру почав діяти з січня цього року. Його організатор - 22-річний Сергій З., мешканець Полтавського району, який за аналогією головного героя вищезгаданого серіалу взяв собі прізвисько Сєрий. З ним "працювали" 26-річний Віктор Д. із Шишацького району та 21-річний Олексій Д. з Машівського району. Оснивний вид їхньої "діяльності" - грабежі на вулицях. Відбирали в людей мобільні телефони, шкіряні куртки, золоті вироби, гроші.

Обирали, переважно, людей напідпитку. 90 відсотків потерпілих були в нетверезому стані. Коронним прийомом Сєрого був удар локтем у затилок. Після чого інші підбігали й били жертву, поки вона не втрачала свідомість. Обручку й мобільний телефон злодії, погрожуючи застосуванням фізичної сили, відібрали в 29-річного Олександра М. на вулиці Пролетарській. На вулиці Сакко напали на Віктора К. й відібрали в нього спортивний велосипед. Награбоване збували таксистам, випадковим перехожим та продавали на ринках.

Один із викрадених мобільних телефонів "Нокіа" принесли приватному підприємцю, який займався скупкою потриманих мобільників. І Віктор Д. назвав йому своє прізвище. Так вдалося вийти на групу злочинців. "Надійшла оперативна інформація, що підозрювані повинні приїхати на квартиру, яку наймали в селищі Вороніна, й забрати речі, - говорить старший лейтенант міліції Віктор Шевченко, старший оперуповноважений відділення кримінальної міліції в справах неповнолітніх Ленінського РВ ПМУ УМВС України в Полтавській області. - Добу довелося чергувати під будинком. Удалося затримати двох, а під кінець дня - і третього учасника злочинної групи".

На кримінальну стежку молодих людей штовхнула жага збагачення. Хоча минуле в усіх трьох було в рамках закону. Жоден не був засудженим, всі троє відслужили армію. На сьогодні затримані знаходяться в слідчому ізоляторі Полтави. Працівникам міліції вдалося довести вісім фактів скоєння грабежів, проте слідство триває, й імовірно з часом відкриються нові епізоди злочинної діяльності полтаської "бригади". 25 груп, які скоювали грабунки на території області, затримані працівниками міліції цього року. Правопорушниками на Полтавщині скоєно 866 пограбувань та 134 розбійних напади. Майже 80 відсотків пограбувань скоюються в Полтаві та Кременчуці. Особливо облюбували грабіжники Київський район обласного центру та Автозаводський і Крюківський райони Кременчука. Саме в Кременчуці працівники міліції затримали злочинну групу, що складалася із трьох чоловік (два з яких були неповнолітніми).

З квітня до середини серпня 2004 року вони грабували людей на вулицях Кременчука, Комсомольська та Світловодська Кіровоградської області. Відрізнялася ця група від попередньої тим, що її главарь Олексій Г. на прізвисько Ганночка скеровував дії інших учасників, вказував їхні ролі під час злочинного "дійства" на вулицях і розподіляв між ними гроші від їхньої злочинної діяльності.

Власним автомобілем він вивозив групу на пограбування, самостійно обирав об'єкт, на який буде здійснений напад, а також відповідав за підстраховку на випадок прибуття працівників міліції. Після скоєння пограбування забирав своїх співучасників у заздалегідь обговореному місці. Самостійно реалізовував награбовані речі, переважно це були мобільні телефони та вироби із золота. Звичайно ж, тримати усю злочинну діяльність групи в своїх руках - надзвичайно вигідна справа, тим більше, якщо в інших учасників групи бути беззаперечним автоитетом. Саме так було в цьому випадку. 20-річний Олексій Г., аби тримати усе під контролем, узяв собі "в справу" неповнолітніх - 16-річних Сергія Л. та Дмитра К. Обоє були мешканцями Кременчука. Сергій на прізвисько Дрочь був уродженцем Дніпропетровська, навчався в одній із вечірніх шкіл міста. Дмитро навчався в профтехучилищі. У злочинних колах його називали Проф за те, що вже був судимий за пограбування. Протее обоє підпорядковувалися своєму босу й виконували всі його злочинні доручення.

Так, 13 квітня Дмитро, маючи злочинний умисел, спрямований на відкрите викрадення чужого майна, у залізничному парку підійшов до 15-річного Олексія Г. і, застосовуючи фізичну силу, повалив його на землю, чим спричинив ушкодження небезпечні для здоров'я. Після чого відібрав мобільний телефон "Алкател 310" вартістю 400 гривень. Це типовий випадок їхньої "діяльності". Взагалі ж у Кременчуці працівники міліції довели причетність цієї групи до скоєння двох злочинних нападів на людей з метою пограбування, у Комсомольську доведено п'ять епізодів, у Світловодську - чотири. Уже спілкуючись із працівниками міліції, грабіжники повідомили, що наперед обирали місце скоєння злочину, і найголовнішим моментом була відсутність поруч працівників міліції. Відслідковували, хто телефонує мобільними телефонами.

І звичайно ж, головною причиною того, що молодь стає на злочинний шлях, є бажання жити красиво. На це провокує молодих людей сучасне життя - чи не на кожному кроці працюють кафе, бари, ресторани. Заробляти гроші чесною працею бажають не всі, а "легкі" заробітки стають дедалі популярними.ЦЗГ УМВС України в Полтавській області
 • Кращі фільми для всієї родини • Кращі телеканали для всієї родини

  1. 1+1

  2. СТБ

  3. Інтер

  4. ICTV • Кращі кінотеатри для всієї родини

  1. Мережа кінотеатрів "Планета Кіно"

  2. Мережа кінотеатрів
  "Multiplex" (м.Київ)

  3. Розважальний комплекс «Dream Town» (м.Київ)
 •  УВАГА!  

  Шановні батьки! Просимо Вас у випадку виявлення фактів порушення законодавства України покликаного захищати суспільну мораль, або права неповнолітніх глядачів, слухачів, терміново звернутись до нашої організації із підтверджуючою інформацією (фото-відео зйомка, квитки кінотеатрів, запис телевізійних та радіопередач, тощо). Від Вас залежить європейський вибір, демократія, законність та майбутнє Української Нації. Майбутнє наших дітей в наших руках.


  Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Організація може не поділяти думку авторів. Організація залишає за собою право редагувати надані матеріали.

  Публікація в інших виданнях матеріалів рубрик "колонка Максима Ростоцького" та "Фотогалерея" можлива тільки за умов погодження з автором.

  При використанні матеріалів сайту посилання на нього є обов’язковим.


  © Телеглядацька Асоціація Батьків України, 2004—2006
  Контакт: info@tabu.org.ua

  Створено: Addesign.com.ua, 2006
                                                                  META-Ukraine