Non-governmental All-Ukrainian Public Organization
"TV Viewers Association of Parents of Ukraine"

Єдиний в Україні сайт, на якому міститься найпотрібніша і найправдивіша інформація про медіа та кіноіндустрію і завдяки якому кожна сім’я може своїми діями впливати на ефективний захист психофізичного здоров’я своєї дитини, зберегти міць родини, та культурні і духовні надбання країни.

Батьки обирають найкращий телеканал 2020 року

ТРК "Україна"
Інтер
1+1
СТБ
ICTV
Новий канал
UA:ПЕРШИЙ
2+2
ТЕТ
НТН
К 1
К 2
МЕГА


Батьки обирають найкращий телеканал для дітей 2020 року

Малятко TV
ПлюсПлюс
Піксель TV

28.07.2006

«Вирок» фільму винесе громадська експертиза

Відтепер громадськість матиме доступ до об’єктивної інформації про кінопродукт, який вона споживає. Принаймні, про це заявляє Всеукраїнська громадська організація «Телеглядацька асоціація батьків України», яка нещодавно започаткувала на своєму сайті (www.tabu.org.ua) проект «Незалежні громадські експертизи кінофільмів». У першу чергу експертиза «зачепить» ті кінострічки, які, на думку експертів, становлять суспільну небезпеку для української нації, виховання її дітей та молоді, пропагуючи розпусту та насильство. То ж у випадку виявлення фактів порушення законодавства України експерти радять батькам терміново звертатися до організації із підтверджуючою інформацією (фото , відеозйомка, квитки кінотеатрів, запис телевізійних та радіопередач тощо). У свою чергу «День» звернувся до голови Всеукраїнської громадської організації «Телеглядацька асоціація батьків України» Максима РОСТОЦЬКОГО з проханням детальніше розповісти про проект та критерії оцінки кінопродукту:

— Ідея створення проекту «Незалежні громадські експертизи» виникла внаслідок постійних скарг від громадськості про невідповідність вікових обмежень глядацької аудиторії щодо великої кількості кіновідеопродукції, а також під впливом аналізу результатів опитувань пересічних громадян, проведених вітчизняними ЗМІ. .Як свідчать результати опитування, громадяни незадоволені діяльністю більшості телеканалів та кінотеатрів через величезне засилля в їхньому репертуарі творів, націлених на культивування жорстокості, жахів, містики, розпусти.. У свою чергу, аналізуючи кінопродукцію, яка демонструється в нашій державі, на предмет її відповідності до вимог вітчизняного законодавства та критеріїв, закріплених у Наказі Мінкультури №571 від 31.08.2004 року, представниками нашої організації було виявлено величезну кількість фільмів із явно необґрунтованим заниженням індексів глядацької аудиторії. .Дивним є і той факт, що в багатьох випадках українські обмежувальні індекси були нижчі в порівняні з обмежувальними індексами країн високого рівня розвитку демократії, правової культури та соціальної стабільності, як то США чи Велика Британія. Отже, безпідставне заниження індексу глядацької аудиторії призводить до насаджування в державі продукції, що негативно впливає на суспільну мораль і криміногенну ситуацію та призводить до стимулювання бізнесменів ввозити в Україну саме такі фільми, оскільки необмежена їх демонстрація приносить великі прибутки. Особливо в порівняні з дешевизною цих фільмів у країнах-виробниках, де вони не мають такого попиту у зв’язку з численними обмеженнями на демонстрацію. Власне тому і було прийнято рішення про початок здійснення незалежних громадських експертиз з метою надання споживачам кінопродукції незаангажованої думки про продукт з боку представників громадськості, що не належать до галузі кіноіндустрії — тобто тих, хто буде її споживати. Модель буде схожа із вивченням складу продукту харчування — детальний опис його складових частин відповідно до шаблону, розробленого нашою організацією на підставі вивчення досвіду високорозвинених демократичних країн та подальшого співставлення виявлених сцен із згадуваними вище критеріями Мінкультури. Планується здійснити констатацію переліку, характеристик сцен та інших складових фільму, замість практикуючої зараз анотації усіх без винятку фільмів під єдині шаблони «геніальна картина», «шедевральний твір», «обов’язково слід переглянути», які не надають тієї інформації, яку потребують споживачі.

Експертиза буде проводитись у день офіційного виходу стрічки в кінопрокат або заздалегідь — при можливості переглянути її на допрем’єрних прес-показах. Одразу ж після перегляду будуть вивчатися думки осіб та робитися узагальнені висновки з подальшим інформуванням громадськості. Ми плануємо залучати до таких експертиз фахівців різних спеціальностей (в першу чергу юристів, психологів, кінокритиків, мистецтвознавців) за їх згодою на громадських засадах. Нашою вимогою до таких осіб буде повна незалежність від бізнесу, пов’язаного з кіноіндустрією, а також те, що зазначені вище експертизи будуть проводитись безкоштовно лише з однією метою — надання громадськості повної, вичерпної та достовірної інформації про кінотвір. Також об’єктивності буде сприяти і те, що експертиза буде здійснюватись в межах критеріїв не власного розсуду, а на підставі тих, які закріплені в діючому законодавстві України. .Варто наголосити, що наші експертизи носять рекомендаційно-просвітницький характер для всіх, хто не хоче потрапляти на гачок реклами та опинитися у незручному становищі при родинних переглядах..Олена Македонська
 • Кращі фільми для всієї родини • Кращі телеканали для всієї родини

  1. 1+1

  2. СТБ

  3. Інтер

  4. ICTV • Кращі кінотеатри для всієї родини

  1. Мережа кінотеатрів "Планета Кіно"

  2. Мережа кінотеатрів
  "Multiplex" (м.Київ)

  3. Розважальний комплекс «Dream Town» (м.Київ)
 •  УВАГА!  

  Шановні батьки! Просимо Вас у випадку виявлення фактів порушення законодавства України покликаного захищати суспільну мораль, або права неповнолітніх глядачів, слухачів, терміново звернутись до нашої організації із підтверджуючою інформацією (фото-відео зйомка, квитки кінотеатрів, запис телевізійних та радіопередач, тощо). Від Вас залежить європейський вибір, демократія, законність та майбутнє Української Нації. Майбутнє наших дітей в наших руках.


  Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Організація може не поділяти думку авторів. Організація залишає за собою право редагувати надані матеріали.

  Публікація в інших виданнях матеріалів рубрик "колонка Максима Ростоцького" та "Фотогалерея" можлива тільки за умов погодження з автором.

  При використанні матеріалів сайту посилання на нього є обов’язковим.


  © Телеглядацька Асоціація Батьків України, 2004—2006
  Контакт: info@tabu.org.ua

  Створено: Addesign.com.ua, 2006
                                                                  META-Ukraine