Non-governmental All-Ukrainian Public Organization
"TV Viewers Association of Parents of Ukraine"

Єдиний в Україні сайт, на якому міститься найпотрібніша і найправдивіша інформація про медіа та кіноіндустрію і завдяки якому кожна сім’я може своїми діями впливати на ефективний захист психофізичного здоров’я своєї дитини, зберегти міць родини, та культурні і духовні надбання країни.

Батьки обирають найкращий телеканал 2020 року

ТРК "Україна"
Інтер
1+1
СТБ
ICTV
Новий канал
UA:ПЕРШИЙ
2+2
ТЕТ
НТН
К 1
К 2
МЕГА


Батьки обирають найкращий телеканал для дітей 2020 року

Малятко TV
ПлюсПлюс
Піксель TV

06.07.2006

Незалежна громадська експертиза фільму «Пагорби мають очі»

Дата експертизи: 06.07.2006 року
Назва фільму: Пагорби мають очі
Назва фільму в оригіналі: The Hills Have Eyes
Студія-виробник: 20-th Century Fox
Рік випуску: 2006
Країна-виробник: США
Режисер: Алехандре Айя
Жанр: тріллер, жахи

Сцени жорстокості та насильства:
Присутні сцени надмірної жорстокості та насильства, надзвичайно наочної демонстрації паталогічного натуралізму кровопролить та вбивств з особливою жорстокістю, знущання над людським тілом, канібалізму, поїдання живих домашніх тварин, бійки, насильство щодо дітей.
Еротичні сцени, сцени оголеності, сексуальні натяки і асоціації:
Присутні сцени ґвалтування дітей без надмірної оголеності
Сцени із показом вживання наркотиків, тютюну та алкоголю:
У незначній кількості
Сцени містики, жахів:
Весь фільм супроводжується жахами, як раптового, так і нагнітаючого характеру, підсилені кінематографічними ефектами.
Сцени антисоціальної поведінки:
Присутні у великій кількості у формі злочинної та деструктивної поведінки персонажів
Сцени із використанням брудної лексики:
Присутні у незначній кількості
Наявність порнографії:
Відсутні
Наявність сцен, із якими може бути пов'язана заборона фільму відповідно до чинного законодавства України:
Пропаганда жорстокості та насильства, прояви жорстокості щодо дітей, прояви жорстокості щодо тварин, натуралістичний показ самогубства, ґвалтування дітей, сцени, які можуть завдати шкоду духовному і психічному здоров’ю людини та викликати стійкі душевні хвилювання – такі, як наприклад канібалізм, в людей, що відчули на собі наслідки голодоморів в історії України.

Висновок громадської експертизи фільму:
Думка експерта №1


ОСНОВНІ ПРИЧИНИ ЗАБРОНИ ФІЛЬМУ1. Криваві натуралістичні сцени насильства можуть стати поштовхом для злочинних дій осіб, які мають садистичні схильності. Персонажі фільму (мутанти) із насолодою знущаються над своїми жертвами, отже бажання відчути таку ж насолоду може стати нав’язливим для осіб з нестійкою психікою і не давати спокою аж до того, поки вони не вчинять теж саме.2. У фільмі кривавий натуралізм поєднується із нереалістичністю подій. Зокрема, головний герой багаторазово отримує травми, які не сумісні із життям. Наприклад, його б’ють головою об каміння, тріщить його череп, ллється кров, а потім він підіймається й б’ється далі. Зважаючи на те, що більшість глядачів мало обізнані в медицині та фізіології, вони сприймають ці сцени як реальні, правдоподібні. Отже, у них формується впевненість, що людину можна бити ногами, залізяками, кидати з висоти, а вона потім оклигає і б’ється далі. Такі хибні уявлення призводять до ситуацій, коли вбивця щиро дивується: « Я скільки разів бачив в кіно, як людей б’ють, а їм нічого. Я ж тільки його раз штовхнув, а він впав, вдарився головою і помер. Хіба я винен, що він такий слабак?»3. Постійне напруження, в якому тримають глядача, несподівані напади, спецефекти з наміром викликати емоцію страху, можуть призвести до нервових розладів у осіб із чутливою психікою.4. Є у фільмі ідеологічна небезпека. Глядачам нав’язується думка, що людина, яка сповідує моральні цінності, виступає проти насильства, наприкінці фільму діє так само, як і монстри. Навіть молода дівчина «перевиховується» в цьому ж напрямі і власноруч добиває супротивника, якого вже майже вбив герой фільму. Отже ідей фільму: вбивай, якщо хочеш вижити; відповідай на жорстокість ще більшою жорстокістю.Рецензент: Доктор психологічних наук, професор Максимова Н.Ю.
Думка експерта №2Фільм відноситься до жанру – жахи. Кінокартина насичена сценами паталогічно-натуралістичного показу канібалізму, вбивств, знущань над живими людьми і тваринами. Фільм постійно супроводжується сценами, що можуть завдати моральної, духовної та психічної шкоди, здоров’ю людини, а також такими, які відповідно до вимог чинного законодавства України є підставою для заборони публічного обігу фільму на території України, а саме: пропаганда жорстокості та насильства, прояви жорстокості щодо дітей, прояви жорстокості щодо тварин, натуралістичне зображення самогубства, цинічне ґвалтування дівчинки – дитини перед очима її матері.

Особливо небезпечними у фільмі є сцени канібалізму. Оскільки останнім часом у засобах масової інформації все частіше з’являються повідомлення про випадки людожерства, що відбуваються в значній мірі під впливом перегляду відповідної кінопродукції.

Україна є єдиною державою в світі, яка тільки в 20-му сторіччі декілька разів переживала таке жахливе явище, як голодомор. Кожний рік, ці страшні події у вітчизняній історії відзначаються днем скорботи по мільйонах загиблих. Майже кожну українську родину не оминула ця трагедія. Більшість з постраждалих та очевидців голодоморів, яким пощастило вижити, дякувати Богу, ще знаходяться серед нас. Також живе в кожному українці і генетична пам'ять щодо подій, які супроводжувались масовими випадками канібалізму серед людей.

Фільм здатен підсилювати фобії радіації в осіб, які зіштовхнулись з наслідками чорнобильської катастрофи через натуралістичний показ фізичних та психічних мутацій, що виникли внаслідок радіаційного впливу.

З огляду на зазначене вище та велику небезпеку провокування спалаху специфічних кримінальних злочинів, вважаю публічну демонстрацію на території України фільму режисера Алехандре Айя «Пагорби мають очі» цинічним знущанням над українським законодавством та історією нашої держави. Ганебною наругою над національними, моральними та духовними цінностями.

Рецензент: Голова «Телеглядацької асоціації батьків України» Ростоцький М.Ю.

Рекомендація щодо перегляду:
Фільм забороняється для перегляду в Україні особам, що не досягли 21 року. Оскільки, кінострічку попри вимоги чинного законодавства України все ж таки дозволили для демонстрації в нашій країні, рекомендуємо навіть дорослим особам після 21 року ретельно проаналізувати своє бажання подивитись цей фільм, визначивши власні індивідуальні психофізичні особливості, врахувавши можливі шкідливі наслідки для психіки.

Рекомендований громадський індекс:

Індекс глядацької аудиторії фільму, присвоєний Міністерством культури і туризму України:
Х21 (перегляд особами до 21 року категорично забороняється, демонстрація в кінотеатрах України дозволяється лише з 18 години). Є дивним, оскільки відповідно до вимог чинного законодавства України зазначена кінострічка мала б бути суворо заборонена для публічної демонстрації.

Час, з якого дозволяється демонструвати фільм в кінотеатрах: тільки на вечірніх сеансах з 18 години 00 хвилин

Час, з якого дозволяється демонструвати фільм на телебаченні: тільки з 24 години 00 хвилин у супроводі червоного квадрату

Індекс глядацької аудиторії фільму, присвоєний в інших країнах:
США: NC-17 (оригінальна версія), R (змонтована версія (із мінімізованою кількістю сцен насильства)); Сінгапур: R21 (оригінальна версія), М18 (змонтована версія) в багатьох інших країнах фільм також отримав найсуворіші обмеження глядацької аудиторії щодо перегляду. Нагадаємо, що за історію існування рейтингової системи у США порівняно надзвичайно мала кількість фільмів отримала найсуворіші, категоричні обмеження (NC-17) в силу величезної небезпеки для морального здоров’я нації. • Кращі фільми для всієї родини • Кращі телеканали для всієї родини

  1. 1+1

  2. СТБ

  3. Інтер

  4. ICTV • Кращі кінотеатри для всієї родини

  1. Мережа кінотеатрів "Планета Кіно"

  2. Мережа кінотеатрів
  "Multiplex" (м.Київ)

  3. Розважальний комплекс «Dream Town» (м.Київ)
 •  УВАГА!  

  Шановні батьки! Просимо Вас у випадку виявлення фактів порушення законодавства України покликаного захищати суспільну мораль, або права неповнолітніх глядачів, слухачів, терміново звернутись до нашої організації із підтверджуючою інформацією (фото-відео зйомка, квитки кінотеатрів, запис телевізійних та радіопередач, тощо). Від Вас залежить європейський вибір, демократія, законність та майбутнє Української Нації. Майбутнє наших дітей в наших руках.


  Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Організація може не поділяти думку авторів. Організація залишає за собою право редагувати надані матеріали.

  Публікація в інших виданнях матеріалів рубрик "колонка Максима Ростоцького" та "Фотогалерея" можлива тільки за умов погодження з автором.

  При використанні матеріалів сайту посилання на нього є обов’язковим.


  © Телеглядацька Асоціація Батьків України, 2004—2006
  Контакт: info@tabu.org.ua

  Створено: Addesign.com.ua, 2006
                                                                  META-Ukraine