Non-governmental All-Ukrainian Public Organization
"TV Viewers Association of Parents of Ukraine"

Єдиний в Україні сайт, на якому міститься найпотрібніша і найправдивіша інформація про медіа та кіноіндустрію і завдяки якому кожна сім’я може своїми діями впливати на ефективний захист психофізичного здоров’я своєї дитини, зберегти міць родини, та культурні і духовні надбання країни.

Батьки обирають найкращий телеканал 2020 року

ТРК "Україна"
Інтер
1+1
СТБ
ICTV
Новий канал
UA:ПЕРШИЙ
2+2
ТЕТ
НТН
К 1
К 2
МЕГА


Батьки обирають найкращий телеканал для дітей 2020 року

Малятко TV
ПлюсПлюс
Піксель TV

15.03.2006

Проти насильства на екранах - асоціацією.

В Україні створили Телеглядацьку асоціацію батьків, яка захищатиме маленьких телеглядачів від жорсткості та насильства на ТБ

Батьки, занепокоєні недотриманням провідними телеканалами чинного законодавства, яке забороняє показувати у денний час фільми із елементами жорстокості та насильства, об'єднались у Всеукраїнську громадську організацію "Телеглядацька асоціація батьків України", аби, так би мовити, стати на сторожі дитячої психіки і суспільної моралі. Детальніше про це в інтерв'ю "Поступу" розповів голова цієї організації Максим Ростоцький.

- Ваша організація моніторить телепрограми на телебаченні і часто звертається до Нацради з питань телебачення і радіомовлення зі своїми зауваженнями. Що є предметом цих звернень?

- Останнє наше звернення, яке ми надіслали кілька днів тому, було продиктоване тим, що ми хочемо сприяти тому, аби Нацрада затвердила рішення спрямовані на чітке маркування телевізійних передач. Це потрібно, щоби ті канали могли надавати необхідну батькам інформацію про те, дітям якого віку можна їх переглядати.

Раніше були звернення щодо порушення українськими телеканалами законодавства, покликаного захищати права неповнолітніх глядачів. Але наразі Нацрада спрямувала всі свої потужності на моніторинг порушення телеканалами виборчого законодавства. Тож наша організація продовжує фіксувати демонстрування фільмів, які порушують права неповнолітніх глядачів: йдеться про бойовики, жахи, містику в непередбачений для цього час.

- Пане Максиме, Ваша організація постійно здійснює моніторинг того, що транслюють телеканали. Конкретизуйте, будь ласка, у чому вони найчастіше йдуть проти закону?

- Щоби продемонструвати фільм, телеканал мусить звернутися до Мінкульту та отримати посвідчення, в якому вкажуть глядацьку аудиторію, якій можна його дивитися. А Нацрада своїм рішенням встановлює час, коли його можна показувати. Так, є фільми "для загальної аудиторії", які позначають зеленим кружечком і їх можна демонструвати протягом цілої доби. Інша категорія - 14 і 16 років. Такі передачі повинні маркувати жовтим трикутником, а показувати їх можуть - категорія 14 років - з 18 години, а категорія 16-ти - з 21 години. Фільми ж для людей віком від 18 (з червоним квадратиком) мали би демонструвати з 23 і з 24 години відповідно.

І от деякі загальнодержавні телеканали фільми, які мали би позначати жовтим трикутником і показувати після 21 години, пускають в ефір в день, маркуючи їх зеленим кружечком. Тобто вони таким чином фальсифікують дані і обманюють батьків.

Через це відбувається ось що: коли дорослі на роботі, їхні діти приходять зі школи додому і дивляться по телевізору фільми зі сценами жорстокості, насильства і навіть з еротичними елементами. А оскільки в дитяча психіка ще не стійка, вона може сприймати те, що бачить з екрану як спосіб дії у певних життєвих ситуаціях.

- Як, на Вашу думку, можна було би реально вплинути на ситуацію?

- Тут мала би рішучіше діяти Нацрада з питань телебачення і радіомовлення. Вона, кажучи про невирішення проблем, зсилається на замалий апарат. Але ж якщо їм бракує людей, і через це частина питань проходять повз них, тоді логічно, що треба набрати більший штат!

І тоді можна буде жорсткіше стежити за дотриманням телеканалами законодавства, застосовуючи реальний примус. Це абсолютно можливо.


Галина Буняк
 • Кращі фільми для всієї родини • Кращі телеканали для всієї родини

  1. 1+1

  2. СТБ

  3. Інтер

  4. ICTV • Кращі кінотеатри для всієї родини

  1. Мережа кінотеатрів "Планета Кіно"

  2. Мережа кінотеатрів
  "Multiplex" (м.Київ)

  3. Розважальний комплекс «Dream Town» (м.Київ)
 •  УВАГА!  

  Шановні батьки! Просимо Вас у випадку виявлення фактів порушення законодавства України покликаного захищати суспільну мораль, або права неповнолітніх глядачів, слухачів, терміново звернутись до нашої організації із підтверджуючою інформацією (фото-відео зйомка, квитки кінотеатрів, запис телевізійних та радіопередач, тощо). Від Вас залежить європейський вибір, демократія, законність та майбутнє Української Нації. Майбутнє наших дітей в наших руках.


  Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Організація може не поділяти думку авторів. Організація залишає за собою право редагувати надані матеріали.

  Публікація в інших виданнях матеріалів рубрик "колонка Максима Ростоцького" та "Фотогалерея" можлива тільки за умов погодження з автором.

  При використанні матеріалів сайту посилання на нього є обов’язковим.


  © Телеглядацька Асоціація Батьків України, 2004—2006
  Контакт: info@tabu.org.ua

  Створено: Addesign.com.ua, 2006
                                                                  META-Ukraine