Non-governmental All-Ukrainian Public Organization
"TV Viewers Association of Parents of Ukraine"

Єдиний в Україні сайт, на якому міститься найпотрібніша і найправдивіша інформація про медіа та кіноіндустрію і завдяки якому кожна сім’я може своїми діями впливати на ефективний захист психофізичного здоров’я своєї дитини, зберегти міць родини, та культурні і духовні надбання країни.

Батьки обирають найкращий телеканал 2020 року

ТРК "Україна"
Інтер
1+1
СТБ
ICTV
Новий канал
UA:ПЕРШИЙ
2+2
ТЕТ
НТН
К 1
К 2
МЕГА


Батьки обирають найкращий телеканал для дітей 2020 року

Малятко TV
ПлюсПлюс
Піксель TV

29.09.2005

Це не цензура, а здоровий глузд

Розмова з Максимом Ростоцьким, головою Всеукраїнської громадської організації “Телеглядацька асоціація батьків України”

Нещодавно Всеукраїнська громадська організація “Телеглядацька асоціація батьків України” надіслала лист до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, в якому звернула увагу останньої на недотримання окремими телеканалами України системи візуальних позначок під час транслювання кінострічок залежно від аудиторії, на яку вони розраховані, та запропонувала розглянути можливість спільного проведення на території нашої держави конкурсу серед телевізійних каналів “Батьки обирають телеканал”.
Про погляд голови цієї організації Максима Ростоцького на діяльність вітчизняних телеканалів, про конкурс і багато іншого – в розмові з ним.

– Проблема демонстрування на телебаченні фільмів, небажаних для перегляду дітьми та підлітками, не є новою. Що спонукало вашу організацію саме тепер звернутися з листом до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення?

– Це вже не перше наше звернення до цієї структури. Незважаючи на те, що нашу організацію зареєстровано і створено лише наприкінці минулого року, ми вже отримали чимало звернень про те, що вітчизняні телеканали порушують законодавство України, яке регламентує права неповнолітніх телеглядачів. І, провівши аналіз зафіксованих правопорушень, здійснивши аналіз чинного законодавства, міжнародної практики, розробили пропозиції до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, щоб швидше дисциплінувати українські телеканали та поліпшити моральний клімат усього телепростору.

– Чи була якась реакція Національної ради з питань телебачення і радіомовлення на ваші попередні звернення?

– Ефективної реакції очікуємо саме тепер. Нещодавно я мав консультацію з представниками цієї ради. Там готують комплексні відповіді. Крім того, мене запросили на засідання Нацради, на якому будуть представники тих телеканалів, порушення з боку котрих виявила наша організація. Думаю, що розмова має бути плідною.

– Назвіть, будь ласка, телеканали, на яких ваша організація виявила найбільше порушень законодавства України…

– До нас було дуже багато звернень стосовно різних телеканалів, що на них ми фіксували покази фільмів, не призначених для перегляду дітьми у невідповідний час. Проте, за даними моніторингу, який проводили з середини квітня до червня, найбільше правопорушень зафіксували на телеканалі ICTV. Насамперед фільми для обмеженої глядацької аудиторії демонструють у денний час. Окрім того, на цьому каналі нерідко підмінюють позначку. Замість жовтого трикутника, який означає, що перегляд дітям дозволено лише в присутності дорослих, стоїть зелене коло або взагалі відсутня позначка. Ми неодноразово звертали на це увагу Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, проте досі реакції не було. Тому й нині на телеканалі ICTV можна зауважити ці правопорушення. Скажімо, в понеділок, 19 вересня, о 13.05 на цьому каналі демонстрували телестрічку “На гребені хвилі” з позначкою зелене коло. А її мали б показувати не раніш ніж о 18-й годині з позначкою жовтий трикутник.

Звичайно, завдання контрольно-аналітичного управління Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення полягає в тому, щоб контролювати, аналізувати телевізійний простір і відповідним чином реагувати на випадки порушень. До речі, одне з ухвалених Нацрадою рішень зобов’язує телеканали подавати до їхнього контрольно-аналітичного управління власні телепрограми. І, звісно, якщо ті чи інші програми потрапляють до контрольно-аналітичного управління, то, на мій погляд, можна просто переглянути телеканал із відповідним розкладом демонстрування кінострічок і легко встановити факт незаконного демонстрування в денний час фільмів для обмеженої глядацької аудиторії, тобто тих, що можуть завдати шкоди вихованню дітей.

– Розкажіть докладніше про конкурс “Батьки обирають телеканал”, який ви пропонуєте провести.

– Щоб докладно розповісти про нього, слід провести консультації, які, я сподіваюся, відбудуться на вже згаданому засіданні Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Необхідно узгодити умови. Але я вважаю, що однією з об’єктивних і необхідних умов проведення цього конкурсу буде те, наскільки телеканали зважають на права неповнолітніх глядачів з обов’язковим урахуванням побажання батьків.

– Як, на вашу думку, можна попередити самостійний перегляд дітьми та підлітками кінострічок із позначками жовтого та червоного кольорів?

– Хочу сказати, що на Заході цю практику запроваджено доволі давно, це здійснюють за допомогою спеціального чипа. Це такий електронний пристрій, який допомагає зафіксувати показ фільму з певною позначкою та ввімкнути блокування.

– Чи заборона показу для дітей певних картин не розпалюватиме в них ще більше бажання скуштувати забороненого плоду?

– На мою думку, слід розробити “здорові” обмеження, які сприятимуть створенню в суспільстві умов, завдяки яким навіть зацікавлена дитина не в змозі буде переглянути таку кінострічку. Скажімо, еротичну продукцію або жахи, які демонструють після 23.00. А в цей час у “здоровій” сім’ї діти вже сплять, відтак схожі фільми доступні лише для дорослих глядачів.

– Чи не виникає у вас застереження щодо того, що певні люди можуть звинуватити вашу організацію в намаганні запровадити в телевізійному просторі України цензуру, яка існувала в радянські часи?

– Виникає. Але хочу зазначити, що це не цензура, а здоровий глузд. І необхідно розмежовувати поняття цензура та свавілля. Свавілля – це коли відбувається порушення чинного законодавства України. Тим паче, ухвалення чинного нині законодавства зумовлене існуванням таких обмежень не лише в Україні, а й за кордоном, зокрема й у США, й у країнах Європейського Співтовариства. Про ці обмеження йдеться й у міжнародних конвенціях. До прикладу, в Європейській конвенції з прав людини зазначено, що інформація, яка може завдавати моральної шкоди, підлягає певним обмеженням. Тобто це не є цензурою. Весь світ здавна знає, що це здорова тенденція кожної нації: захистити своїх дітей і їхнє виховання, створивши здоровий клімат, зберегти духовні цінності та культуру, які є в кожної нації та склалися в неї історично. В усьому світі існує велика кількість різноманітних комісій, покликання яких – контролювати це все, спостерігати за цим і не допускати таких порушень. Особливо, коли йдеться про демократично розвинені держави. Хочу процитувати філософа: свобода однієї людини не повинна обмежувати свободу іншої. До речі, навіть наш Президент Віктор Андрійович Ющенко переміг на виборах тому, що, спираючись на відродження духовних і моральних цінностей, зумів переконати людей: в Україні пануватиме верховенство права та закону.

І в Законі України “Про захист суспільної моралі”, зокрема в статті 5, зазначено, що змістом державної політики є гарантування права громадян на вільний інформаційний простір від продукції, яка може негативно впливати на психофізичний стан людини.Леся Олендій
 • Кращі фільми для всієї родини • Кращі телеканали для всієї родини

  1. 1+1

  2. СТБ

  3. Інтер

  4. ICTV • Кращі кінотеатри для всієї родини

  1. Мережа кінотеатрів "Планета Кіно"

  2. Мережа кінотеатрів
  "Multiplex" (м.Київ)

  3. Розважальний комплекс «Dream Town» (м.Київ)
 •  УВАГА!  

  Шановні батьки! Просимо Вас у випадку виявлення фактів порушення законодавства України покликаного захищати суспільну мораль, або права неповнолітніх глядачів, слухачів, терміново звернутись до нашої організації із підтверджуючою інформацією (фото-відео зйомка, квитки кінотеатрів, запис телевізійних та радіопередач, тощо). Від Вас залежить європейський вибір, демократія, законність та майбутнє Української Нації. Майбутнє наших дітей в наших руках.


  Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Організація може не поділяти думку авторів. Організація залишає за собою право редагувати надані матеріали.

  Публікація в інших виданнях матеріалів рубрик "колонка Максима Ростоцького" та "Фотогалерея" можлива тільки за умов погодження з автором.

  При використанні матеріалів сайту посилання на нього є обов’язковим.


  © Телеглядацька Асоціація Батьків України, 2004—2006
  Контакт: info@tabu.org.ua

  Створено: Addesign.com.ua, 2006
                                                                  META-Ukraine