Non-governmental All-Ukrainian Public Organization
"TV Viewers Association of Parents of Ukraine"

Єдиний в Україні сайт, на якому міститься найпотрібніша і найправдивіша інформація про медіа та кіноіндустрію і завдяки якому кожна сім’я може своїми діями впливати на ефективний захист психофізичного здоров’я своєї дитини, зберегти міць родини, та культурні і духовні надбання країни.

Батьки обирають найкращий телеканал 2020 року

ТРК "Україна"
Інтер
1+1
СТБ
ICTV
Новий канал
UA:ПЕРШИЙ
2+2
ТЕТ
НТН
К 1
К 2
МЕГА


Батьки обирають найкращий телеканал для дітей 2020 року

Малятко TV
ПлюсПлюс
Піксель TV

15.09.2005

Прес-реліз. Пропозиції Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення.

Звернення

Всеукраїнська громадська організація „Телеглядацька асоціація батьків України”, що діє на підставі свого Статуту, враховуючи аналіз власних моніторингів телевізійного простору України, наслідком яких було виявлення великої кількості порушень з боку окремих телеканалів чинного Законодавства України, покликаного захищати суспільну мораль та права неповнолітніх глядачів, а саме незаконне демонстрування українськими телеканалами фільмів із обмеженою глядацькою аудиторією у час не відведений для їх показу, чим завдається на думку представників громадськості величезна шкода моральному та психофізичному стану здоров’я дітей, створюються незручності у здійсненні батьками виховання дітей, дійшла висновку про необхідність термінового звернення до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з пропозицією внесення змін у додаток до рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 18.06.2003, № 781 ”Про затвердження системи візуальних позначок класифікації кіновідеопродукції залежно від аудиторії, на яку вона розрахована”, з метою ліквідування у ньому прогалин, які дають змогу телеканалам здійснювати правопорушення.

Зазначене вище Рішення Нацради приймалось у відповідності до вимог Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 р. N 1315 “Про затвердження Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів” і в першу чергу задля зручності здійснення батьками-телеглядачами виховання дітей та захисту психофізичного стану здоров’я неповнолітніх. Відповідно до цього Рішення кіновідеопродукція, що транслюється на телеканалах України, поділяється на три категорії, залежно від аудиторії, на яку вона розрахована (тобто віку особи з якого рекомендується здійснювати перегляд тих чи інших фільмів). Її показ по телебаченню має супроводжуватися відповідними візуальними позначками:

Категорія I — без обмежень аудиторії (загальнодоступна);
зелений колір

Категорія II — перегляд неповнолітніми глядачами рекомендується разом з батьками або з дозволу батьків та опікунів;
жовтий колір

Категорія III — рекомендується тільки для дорослих.
червоний колір.
Категорія I (зелене коло) — охоплює фільми класифікації “ДА” та “ЗА”, встановленої Міністерством культури і мистецтв України згідно з Положенням про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів.

Категорія II (жовтий трикутник) — стосується фільмів, переглядати які дітям рекомендується спільно з батьками або з дозволу батьків та опікунів. Прирівнюється до фільмів класифікації “14” та “16”, встановленої Міністерством культури і мистецтв України згідно з Положенням про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів.

Категорія III (червоний квадрат) — охоплює фільми, що рекомендуються тільки для дорослих. Прирівнюється до фільмів класифікації “18” та “21” встановленої Міністерством культури і мистецтв України згідно з Положенням про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів.

Відповідно до пункту 8 Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 р. N 1315 “Про затвердження Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів”
демонстрування фільмів телеорганізаціями здійснюється за умови попередження про встановлені обмеження у програмах телепередач перед початком демонстрування фільму та додержання встановленого часу його демонстрування:

"14"- з 18 до 6 години;

"16" - з 21 до 6 години;

"18" -з 23 до 6 години;

"Х21" -з 24 до 6 години.

Одне з численних порушень чинного законодавства України з боку українських телеканалів полягає у тому, що наприклад позначка у формі трикутника жовтого кольору охоплює два різні індекси фільмів із обмеженою глядацькою аудиторією („14” та „16”), які в силу насиченості їх елементами не бажаними для перегляду підлітками з ще не зрілою психікою мають право різного часу демонстрування в ефірі телеканалу (з 18.00 та 21.00 години відповідно), однак те, що ці два індекси фільмів об’єднані в одну візуальну позначку жовтого кольору у формі трикутника дозволяє телеканалу ( що деякі з несумлінних телеканалів активно використовують) здійснювати приховане від батьків та дітей правопорушення, що полягає у демонструванні кіновідеопродукції з обмеженням глядацької аудиторії „16” у супроводі візуальної позначки жовтого кольору у формі трикутника після 18 години замість 21 години.
Така сама ситуація і з візуальною позначкою червоного кольору у формі квадрату, що об’єднує в собі індекси фільмів із обмеженою глядацькою аудиторією „18” та „Х21”.

З метою не допущення подібного роду зловживань з боку вітчизняних телеканалів України, оскільки це може завдавати незрілій дитячій психіці моральної та психофізичної шкоди, враховуючи провідний досвід США, країн Європейського Союзу вимоги статті 41 Закону України „Про телебачення і радіомовлення”, від 21 грудня 1993 року N 3759-XII, статті 5 Закону України „Про захист суспільної моралі”, від 20 листопада 2003 року № 1296 – IV, пункту „е” ст. 17 Конвенції „Про права дитини”, пункту 43 Резолюції ООН „Про попередження злочинності серед неповнолітніх”, пункту 1 Указу Президента України „Про невідкладні додаткові заходи щодо зміцнення моральності у суспільстві та утвердження здорового способу життя”, від 15 березня 2002 року, № 258/2002, пункту 8 Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 р. N 1315 “Про затвердження Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів” Всеукраїнська громадська організація „Телеглядацька асоціація батьків України” для об’єктивного інформування батьків про характер обмежень умов демонстрування кіновідеопродукції, а також задля створення належних умов для виховання дітей та захисту суспільної моралі в державі, пропонує внести зміни у додаток до рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 18.06.2003, № 781 ”Про затвердження системи візуальних позначок класифікації кіновідеопродукції залежно від аудиторії, на яку вона розрахована”, з метою ліквідування у ньому прогалин і розміщувати всередині кожної з візуальних позначок присвоєний під час державної реєстрації фільму індекс глядацької аудиторії, який визначає умови розповсюдження і демонстрування фільму, що дасть змогу громадськості мати повну уяву про характер фільму, який демонструється, та вчасно здійснити захист своєї дитини від фільмів, які не рекомендовані для перегляду особами відповідного віку.


Всеукраїнська громадська організація „Телеглядацька асоціація батьків України”, у зв’язку із фіксацією з боку українських телеканалів великої кількості порушень Законодавства України, покликаного захищати права неповнолітніх телеглядачів, суспільну мораль, сімейні цінності, культуру та духовність громадян звертається до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з інтелектуальною пропозицією, спільна реалізація якої, буде сприяти дієвому і швидкому приведенню діяльності телерадіоорганізацій в інформаційному просторі нашої країни у правове поле, а також до вимог та стандартів необхідних для вступу України в Європейське Співтовариство.

Наша організація пропонує розглянути можливість проведення на території України Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення та Всеукраїнською громадською організацією „Телеглядацька асоціація батьків України” серед телевізійних каналів конкурсу „Батьки обирають телеканал”, який буде за комплексом додатково узгоджених умов та критеріїв визначати переможця та своєю діяльністю сприяти покращенню духовного та морального клімату в діяльності вітчизняних телерадіоорганізацій.З повагою,
Голова Всеукраїнської
громадської організації
“Телеглядацька асоціація
батьків України”

Ростоцький М.Ю. • Кращі фільми для всієї родини • Кращі телеканали для всієї родини

  1. 1+1

  2. СТБ

  3. Інтер

  4. ICTV • Кращі кінотеатри для всієї родини

  1. Мережа кінотеатрів "Планета Кіно"

  2. Мережа кінотеатрів
  "Multiplex" (м.Київ)

  3. Розважальний комплекс «Dream Town» (м.Київ)
 •  УВАГА!  

  Шановні батьки! Просимо Вас у випадку виявлення фактів порушення законодавства України покликаного захищати суспільну мораль, або права неповнолітніх глядачів, слухачів, терміново звернутись до нашої організації із підтверджуючою інформацією (фото-відео зйомка, квитки кінотеатрів, запис телевізійних та радіопередач, тощо). Від Вас залежить європейський вибір, демократія, законність та майбутнє Української Нації. Майбутнє наших дітей в наших руках.


  Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Організація може не поділяти думку авторів. Організація залишає за собою право редагувати надані матеріали.

  Публікація в інших виданнях матеріалів рубрик "колонка Максима Ростоцького" та "Фотогалерея" можлива тільки за умов погодження з автором.

  При використанні матеріалів сайту посилання на нього є обов’язковим.


  © Телеглядацька Асоціація Батьків України, 2004—2006
  Контакт: info@tabu.org.ua

  Створено: Addesign.com.ua, 2006
                                                                  META-Ukraine