Вчені встановили, що підлітки, в організмі яких відсутній ген TAS2R38, з більшою вірогідністю звикають до алкоголю. Виховані на цукерках і солодкій газованій воді, вони дуже легко переходять до схожі за смаком слабоалкогольні коктейлі.
За даними опитування масовими споживачами цих напоїв є дівчата (14-15 років: 7 з 8) та хлопці (15-16 років: 3-і з 8).
Причому 7-9% вживають більше півлітра коктейлю за один раз. Свої вподобання підлітки пояснюють тим, що, смак слабоалкогольних напоїв приємніший, ніж у більш "гіркого" алкоголю, а самі напої майже нешкідливі - за рахунок змісту натуральних продуктів: соку і горілки.
Натомість вчені довели, що суміш з води, цукру, алкоголю та газу - невдала. Медики констатують, що ці компоненти підсилюють всмоктування один одного. В результаті організм отримує подвійний удар: по мізках б'є алкоголь, а по підшлунковій залозі - цукор (у одній банці міститься 5-6 шматочків "білої солодкої смерті"). Для дорослого людського організму це дуже багато, а для дитячого - тим більше..
– Батькам, які дозволяють своїм дітям пити "солодку воду з алкоголем", слід знати, що 1 літр такого напою містить 80 грам чистого алкоголю, що дорівнює 200 грамам 40-градусної горілки, - сказав Петро Карпенко, доктора медичних наук, завідувач відділом дієтології і клінічних досліджень медико-профілактичних засобів Інституту екології і токсикології в Києві.
Надмірне споживання таких напоїв може призвести до ожиріння і навіть цукрового діабету, повідомляють Подробности.ua.