Здійснюючи моніторинг інформаційного законодавства України, покликаного захищати права споживачів медіа,
Всеукраїнською громадською організацією «Телеглядацька асоціація батьків України» (ТабУ) було зафіксовано факт безпідставної появи знаку пунктуації – коми в останній редакції абзацу 2 частини 1 ст. 26 Закону України «Про рекламу», опублікованого в березні 2008 року на офіційному веб-сайті вищого законодавчого органу влади України – Верховної Ради.
Наявність коми між двома словами наприкінці норми, зазначеної частини Закону, не була передбачена змінами за які проголосували депутати. Так, згідно із Законом України N 145-VI від 18.03.2008 року до абзацу 2 частини 1 ст. 26 Закону України «Про рекламу» вносились зміни у вигляді додавання лише одного слова без коми. Змінами не передбачалось і викладення існуючої норми у новій редакції. Крім того, присутність коми суперечить логіці, закладеній у статті 1 Закону України «Про рекламу», при визначенні поняття «споживачі реклами».
Юридичним наслідком несанкціонованого внесення коми до офіційної редакції Закону України «Про рекламу» є викривлення державної політики у сфері захисту прав споживачів. Тобто сьогодні державний орган влади (Держспоживстандарт), покликаний захищати інтереси споживачів від недобросовісних продавців, виробників та рекламістів через кому отримав абсурдні повноваження захищати рекламу від справедливих вимог споживачів реклами.
Пам’ятаючи про фальсифікації на сервері Центральної виборчої комісії під час виборів Президента України у 2004-му році, члени організації вважають неприпустимими для демократичної держави факти фальсифікації у законодавчих актах, що знаходяться на офіційному веб-сайті Верховної Ради України та використовуються громадянами усієї країни у процесі реалізації ними норм права.
На підставі викладеного вище
Всеукраїнська громадська організація «Телеглядацька асоціація батьків України» сьогодні спрямувала звернення разом із підтверджуючими матеріалами до Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України та Голови Служби безпеки України із проханням дати юридичну оцінку виявленим організацією фактам фальсифікацій у публічному законодавстві, розміщеному на офіційному веб-сайті Верховної Ради України.
У своєму зверненні організація також просить компетентні державні органи терміново здійснити ревізію усього законодавства країни (в першу чергу фінансового), призначеного для загального користування та розміщеного на офіційних веб-сайтах державних органів влади, оскільки, на думку громадськості,
незаконні знаки пунктуації можуть становити загрозу національній безпеці країни та бути причиною вкрай тяжких наслідків для економіки України під час кризи.
Докладний юридичний аналіз