Як повідомляє видання
Апостроф, із посиланням на The Mirror, через месенджер WhatsApp поширюється інтерактивна гра для неповнолітніх Момо (Momo), яку порівнюють з суїцидальною грою "Синій кит".
Суть гри полягає в тому, що анонімний куратор присилає учаснику моторошні фотографії з елементами насильства, а потім пропонує виконувати різні накази. Якщо підліток відмовляється, йому починають надходити погрози.
Адміністратор небезпечної гри використовує для аватарки фото скульптури, створеної японським художником Мідорі Хаясі, який не пов’язаний з грою.
Відзначається, що про небезпеку нової гри вже попередили в Мексиці.
"Ризик цієї проблеми серед молоді та неповнолітніх полягає в тому, що злочинці можуть використовувати гру для крадіжки особистої інформації, підбурювання до самогубства або насильства, знущання, вимагання та виникнення фізичних і психологічних розладів, таких як неспокій, депресія і безсоння", - заявляють співробітники відділу по боротьбі з кіберзлочинністю мексиканського штату Табаско.
Також наголошується, що Момо ймовірно стала причиною самогубства 12-річної дівчинки в Аргентині. За даними поліції, за кілька хвилин до суїциду вона записала себе на відео. Слідчі припускають, що хтось підштовхнув її до цього.
Нагадаємо, що громадська організація «Телеглядацька асоціація батьків України», починаючи від 2005 - го року, обґрунтовано вимагає від влади упорядкувати ринок комп’ютерних ігор в Україні. А також, через велику ймовірність негативного впливу відеоігор на процеси виховання підростаючого покоління, ввести (як це давно зроблено у країнах високого рівня розвиту демократії) їх класифікацію в залежності від вікових особливостей розвитку людини, котра б встановлювала певні обмеження щодо доступу до них неповнолітніх осіб.