Часто батьки замислюються, чи правильно поводяться з дитиною, чи добре виховують малюків.
Наукові дослідження довели, що особистість формується саме в період раннього дитинства, тому грамотне виховання має надзвичайно важливе, навіть вирішальне значення для майбутнього маленької людини.
На допомогу батькам прийшов Дитячий християнський фонд, який на замовлення представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні створив тренінгову програму “Сприяння першим крокам”. За цією методикою активно працює медичний інформаційно-консультативний центр “Погляд у майбутнє” 4-ї міської поліклініки. Завідуюча центром Галина Федоренко розповіла, якими цінними порадами вони поповнюють батьківську скарбничку.
Спеціалісти стверджують, що до трьох років мозок людини формується на 75 відсотків. Діти народжуються з фізичними, соціальними та психологічними задатками: якщо не сприяти їхньому розвитку, вони зникають. Тому необхідно створювати розвиваюче середовище, використовуючи природні матеріали. Опанування різноманітних рухів стимулює розвиток мислення, мовлення, внутрішньої рівноваги.
Перегляд телевізійних програм руйнує зір та негативно впливає на розвиток особистості, тому варто надати перевагу читанню дитячої літератури та іграм. Виховуючи маленьку дитину, створюйте ритм дня, місяця та року, використовуючи вірші, пісеньки, ритуали та традиції.
Дитина завжди відтворює слова, дії та вчинки дорослих, адже наслідування – одна з особливостей раннього періоду життя. Подивіться, в які ігри бавиться ваш малюк, і ви побачите, що часто дитина сварить своїх ляльок вашими словами.
Зважаючи на це, необхідно подавати малюку тільки найкращі приклади, слідкувати, щоб ваші слова збігалися з вчинками.
Для гармонійного розвитку хлопчиків та дівчаток необхідна участь обох батьків у вихованні. Відчуття дитини та її стосунки з рідними впливають на вміння контролювати свої емоції у дорослому житті. Лагідне ставлення до маляти вчить його будувати довірливі стосунки з іншими людьми: як дитя довіряє своїм батькам, так довірятиме світу в майбутньому житті.
Змінювати дитину – справа невдячна та непотрібна, краще змінити оточення чи себе. Саме тому тримайте цінні, крихкі та небезпечні предмети у недоступних для малечі місцях, щоб потім не доводилося карати дитину за природну цікавість.
Свої бажання слід висловлювати позитивно: пояснюйте дитині, чого ви від неї очікуєте, замість з’ясовування того, чого не бажаєте бачити. Завжди запитуйте себе, чи відповідають ваші вимоги віку дитини та ситуації, в якій вона опинилася: можливо, вам потрібно бути більш терпимими до неї.
У міру дорослішання маленької особистості покарання і заохочення стають менш результативними. Прагніть до компромісу у спілкуванні зі старшими дітьми, а з меншими – використовуйте тактику переключення уваги. Виховуйте без биття та крику. Діставши ляпаса, малюк стає надто сердитим та знервованим, тому не може зрозуміти, за що і чому його покарано.
Не варто сперечатися з чадами про справи, які не мають великого значення. Дозволяйте їм зробити вибір щодо одягу та їжі. Це запобігне проявам образи та непокори дітей: син чи дочка не дорікатимуть вам, що ви їх постійно контролюєте.
На фото: Дитина завжди відтворює слова, дії та вчинки дорослих...